CSMS Poli Iasi a promovat in Liga 1 – vezi aici poze de la sarbatoarea victoriei!

Ne-am trezit dis de dimineata si ne-am pregatit de marele meci. Toate autobuzele si tramvaiele care duceau spre dealul Copoului erau pur si simplu pline ochi iar de la geamuri fluturau fulare si steaguri alb-albastre. Toata suflarea ieseana s-a adunat pe stadionul Emil Alexandrescu. Pe strazile din vecinatatea stadionului nu mai puteai parca nici macar o bicicleta, daramite vreo masina.

Pe stadion a fost full, atmosfera de sarbatoare, vreme extraordinara si lume vesela. Iasul a condus inca din minutul 20 cu 2-0 insa a ratat o lovitura de la 11 metri iar Farul a facut 2-1 inainte de pauza. In repriza a doua Iasul s-a desprins la 4-2, scor cu care s-a si incheiat partida. Nebunia s-a dezlantuit dupa ultimul fluier. Iesenii au navalit pe teren si a inceput sarbatoarea. S-a cantat minute in sir iar fanii s-au strans in jurul echipei.

Felicitari CSMS Iasi si Ionut Popa si sa va vedem facand o figura frumoasa si in Liga 1.